Un vēl...

 

Pēdējā laikā cilvēku prātus aizvien biežāk nodarbina eksistenciāli jautājumi:


Kā sākt dzīvot pilnvērtīgu dzīvi?

Kā izkļūt no nabadzības?

Ko darīt?


Atbildi nav jāmeklē pārāk tālu, tikai tā nav īpaši populāra. Tomēr, šo atbildi ne tikai ir atklājuši, bet savā dzīvē un arī biznesā veiksmīgi praktizē daudzi visā pasaulē atzīti, bagāti un ievērojami cilvēki.


Šo atbildi pirms 2000 gadiem publicēja kāds ārsts, dokumentējot sava Skolotāja dzīvi:


"Dodiet, tad jums tiks dots: jūs saņemsiet pilnu, saspaidītu, sakratītu un pāri plūstošu mēru, jo ar to mēru, ar ko jūs mērojat, jums atmēros.” /Lk 6:38/


Dod otram no tā, kas ir Tev un Tu saņemsi to, kas Tev pietrūkst!

Loģiskais un tik cilvēciskais paša „es” šo atziņu noraidīs pilnīgi un kategoriski. „Ko gan es varu dot citiem, ja man pašam nepietiek. Ja pašam pietrūkst atbalsta, vairs nav stabila dzīves pamata, pietrūkst apkārtējo sapratne, izveidojušies parādi, ja pašam jāuztur sevi un ģimeni? Man taču nav kur ņemt..."


Un tomēr ... Vai nav tā - tas, kurš domā tikai un vienīgi par naudu parasti nekļūst bagāts (reizēm gadās, ka viņam īsu brīdi paveicas, bet tik pat ātri veiksme zūd), tas kurš domā tikai un vienīgi par veselību, nav pārāk vesels un tas kurš domā tikai un vienīgi par sevi, parasti nonāk neapskaužamās situācijās. Rakstnieks un domātājs Ļevs Tolstojs atzina: "Mēs dzīvojam paši sev tikai tad, kad mēs dzīvojam citiem".


Ja palūkosies apkārt, jau šodien saskatīsi - Tu vari kādam palīdzēt. Sākot palīdzēt Tu iegūsi neparastu gandarījumu un atklāsi, ka pats saņem pilnīgi neizskaidrojamas svētības.


"Viens labprāt piešķir no savas mantas citam, un tomēr viņam arvienu vairāk krājas; kāds cits ir sīksts pārlieku un tomēr kļūst arvienu nabagāks." (Salamana sakāmvārdi 11:24) 
Dzīvot ir vērts
Mēs strādājam
Semināri
Par draudiem